FEKETE SZABÓ Andras Levente
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.33 SĂLAJ
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Secretar - din oct. 2008

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România  Vicelider - din sep. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din sep. 2005) - Vicepreședinte
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului
Comisia economică, industrii și servicii (până în sep. 2005)

Comisii de ancheta
Comisiei de anchetă având drept scop investigarea condițiilor de legalitate privind privatizarea Societății Naționale a Petrolului «Petrom» - S.A

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile - din noi. 2007 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda)  Vicepreședinte