Camelia-Margareta BOGDĂNICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI, colegiul uninominal nr.8

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2014
 
independent  - din feb. 2014
 - până în feb. 2015
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016 Vicelider - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie - Vicepreședinte (până în sep. 2014), Secretar (din feb. 2015)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - din apr. 2015 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă  Președinte - din dec. 2013
 - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - din iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă  Secretar