Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
www.dianatusa.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Adriana Diana Tușa Versiunea pentru printare

Adriana Diana TUȘA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în iun. 2013
 
independent  - din iun. 2013
 - până în iun. 2014
PDL-Partidul Democrat Liberal - din iun. 2014
 - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015
 - până în sep. 2016
 
independent  - din sep. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în iun. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - din iun. 2014
 - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015
 - până în sep. 2016
Deputat neafiliat - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (din iun. 2013)
Comisia pentru afaceri europene (până în iun. 2013) - Secretar

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - până în dec. 2013

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:6 (în 6 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 36, din care 4 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 24
Motiuni: 12

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 septembrie 2017, 15:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro