Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Radu Bogdan Țîmpău Versiunea pentru printare

Radu Bogdan ȚÎMPĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.22 HUNEDOARA, colegiul uninominal nr.6

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Secretar - până în dec. 2013

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii - Secretar (până în feb. 2014), Secretar (din sep. 2014)
Comisia pentru afaceri europene (din feb. 2014) - Președinte (până în sep. 2014)

Comisii de ancheta comune
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților privind situația celor două entități energetice, Societatea Complexul Energetic Hunedoara și Societatea Complexul Energetic Oltenia - supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:49 (în 32 ședințe)
Declarații politice:13 (din care 12 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 48, din care 10 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 65
Motiuni: 14

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 martie 2017, 6:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro