Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.gheorgheudriste.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Gheorghe Udriște Versiunea pentru printare

Gheorghe UDRIȘTE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.25

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015
 - până în feb. 2016
 
independent  - din feb. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din iul. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură (din oct. 2015)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în oct. 2015) - Vicepreședinte (până în sep. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:44 (în 36 sedinte)
Declaratii politice:17 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 99, din care 14 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 28
Motiuni: 23

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 aprilie 2017, 4:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro