Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Constantin Nicolescu Versiunea pentru printare

Constantin NICOLESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data încetarii mandatului: 22 iunie 2004 - demisie - HS nr.25/2004
înlocuit de: Ion Mihăilescu

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2002 - feb. 2003 - Secretar
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe - Președinte (din apr. 2001)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile - până în iun. 2004
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - până în iun. 2004 Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:27 (în 23 sedinte)
din care declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 5, din care 5 promulgate legi
Membru în:8 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 martie 2019, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro