Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Teodor Filipescu Versiunea pentru printare

Teodor FILIPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004
data încetarii mandatului: 4 februarie 2008 - demisie - HS nr.3/2008
înlocuit de: Anghel Iordănescu

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (sep. 2006 - dec. 2007)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (până în sep. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan - până în feb. 2008 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - până în feb. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia - până în feb. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina - din apr. 2007
 - până în feb. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:6 (în 5 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 4, din care 3 promulgate legi
Motiuni: 9

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 iunie 2019, 16:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro