Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Vasile-Victor Aileni Versiunea pentru printare

Vasile-Victor AILENI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 26 septembrie 1991 - demisie - HS nr.13/1991
înlocuit de: Mihai Țălpeanu

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - până în sep. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în sep. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în sep. 1991

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 iulie 2020, 13:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro