BORBÉLY László
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.27 MUREȘ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 1995 - Secretar
 feb. - iun. 1995 
 sep. - dec. 1994 

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (din feb. 1996)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în sep. 1994)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană