Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Cristian Diaconescu Versiunea pentru printare

Cristian DIACONESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.3
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 29 mai 2012 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2011 - feb. 2012 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2011 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2010
 
independent  - din feb. 2010

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2010
Grupul parlamentar progresist - din feb. 2010
 - până în mai 2012

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - până în mai 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania - până în mai 2012

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 8, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro