Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Emil Bostan Versiunea pentru printare

Emil BOSTAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ, colegiul uninominal nr.8

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2009
 
independent  - din dec. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din dec. 2009
 - până în sep. 2011
 Vicelider
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011 Secretar - până în mar. 2012
   Vicelider - din mar. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii - Vicepreședinte (din sep. 2011)

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României (până în apr. 2010) - Secretar

Alte comisii
Comisia de validare

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 9 sedinte)
Declaratii politice:7 (din care 7 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 16
Întrebari si interpelari: 16
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 19:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro