Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Mircea Diaconu Versiunea pentru printare

Mircea DIACONU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscripția electorală nr.3 ARGEȘ, colegiul uninominal nr.1

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă
Comisia pentru egalitatea de șanse (oct. 2010 - apr. 2011)
Comisia pentru egalitatea de șanse (oct. 2009 - oct. 2010)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă - din mar. 2010 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:31 (în 25 ședințe)
Declarații politice:9
Propuneri legislative initiate: 36, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 9

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 8 decembrie 2016, 11:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro