Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Gheorghe Ivan Versiunea pentru printare

Gheorghe IVAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 12 mai 1992 - demisie - HS nr.19/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia - până în mai 1992 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în mai 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 martie 2021, 15:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro