Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Marius Coste Versiunea pentru printare

Marius COSTE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în oct. 2013
 
independent  - din oct. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în oct. 2013 Secretar
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din oct. 2013

Comisii permanente
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (din noi. 2015) - Secretar
Comisia pentru mediu (din feb. 2015)
Comisia pentru sănătate publică (feb. 2014 - sep. 2015)
Comisia pentru afaceri europene (mar. 2014 - feb. 2015)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 79, din care 23 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 1:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro