Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Mihail Iurcu Versiunea pentru printare

Mihail IURCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.16 DAMBOVITA
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front - until may 1993
 
PD-Democratic Party - since may 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees
(since mar. 1995)
(until mar. 1995)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 25 june 2019, 16:33
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro