Mihai-Cătălin BOTEZ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.39 VASLUI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Secretar - din sep. 2017
 - până în feb. 2018
   Vicelider - din sep. 2019
 - până în feb. 2020
   Secretar - din feb. 2020
 - până în dec. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guineea - până în dec. 2020 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în dec. 2020