Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Vasile Duță Versiunea pentru printare

Vasile DUȚĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în mai 2001
 
independent  - din mai 2001
 - până în dec. 2002
PSD-Partidul Social Democrat - din dec. 2002
 - până în oct. 2004
 
independent  - din oct. 2004

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în mai 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2002
 - până în oct. 2004
Senator neafiliat - din oct. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (din mar. 2004)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (din sep. 2001)
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (până în sep. 2001)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (apr. 2002 - sep. 2004)
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (până în oct. 2001)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:11 (în 10 sedinte)
Declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 9, din care 4 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 7:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro