Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Puiu Hașotti > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Puiu HAȘOTTI
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 55/19.02.2007 L322/25.04.2007 Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Interceptarea Comunicațiilor respinsă
definitiv
2. 56/19.02.2007 L323/25.04.2007 Propunere legislativă "Legea securității naționale a României" respinsă
definitiv
3. 57/19.02.2007 L324/25.04.2007 Propunere legislativă privind activitatea de informații, contrainformații și de protecție respinsă
definitiv
4. 58/19.02.2007   Propunere legislativă privind statutul profesional și de carieră al ofițerilor de informații procedură legislativă încetată
5. 59/19.02.2007 L325/25.04.2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului Român de Informații respinsă
definitiv
6. 60/19.02.2007 L326/25.04.2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului de Informații Externe respinsă
definitiv
7. 120/12.03.2008 L914/04.12.2007 Proiect de Lege privind taxarea și încasarea taxelor pentru servicii consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate Lege 198/2008
8. 163/08.04.2008 L71/05.02.2008 Proiect de Lege pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.100/2005 privind asigurarea respectării drepturilor de proprietate industrială Lege 214/2008
9. 230/22.04.2008 L106/05.02.2008 Propunere legislativă privind completarea și modificarea OUG 202/2002 privind gospodărirea integrată a zonei costiere cu modificările și completările aduse de Legea 280/2003 retrimis
la comisii
10. 315/18.04.2006 L210/15.02.2006 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii voluntariatului nr.195/2001 Lege 339/2006
11. 347/02.05.2007 L84/06.02.2007 Propunere legislativă pentru completarea și modificarea OUG nr.50/2005 privind înființarea, organizarea și funcționarea Comisiei de Supraveghere a Sistemului de Pensii Private respinsă
definitiv
12. 379/25.04.2006 L675/23.11.2005 Propunere legislativă "Codul electoral" respinsă
definitiv
13. 383/17.06.2008 L267/22.04.2008 Proiect de Lege pentru modificarea art.1 din Legea nr.137/2000 privind regimul juridic al terenului aferent Palatului Parlamentului României Lege 226/2008
14. 396/23.05.2007 L507/28.06.2007 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii orașului Basarabi, județul Constanța, în "Murfatlar" Lege 370/2007
15. 405/17.06.2008 L111/05.02.2008 Proiect de Lege privind instituirea pensiei de fidelitate pentru cercetătorii științifici din sistemul Academiei Române respins
definitiv
16. 476/17.05.2006 L600/07.07.2006 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic Lege 481/2006
17. 490/17.05.2006 L363/11.04.2006 Proiect de Lege privind modificarea Legii nr.97/2005 pentru acordarea de compensații cetățenilor români care n-au beneficiat de prevederile Legii nr.9/1998 privind acordarea de compensații cetățenilor români pentru bunurile trecute în proprietatea statului bulgar în urma aplicării Tratatului dintre România și Bulgaria, semnat la Craiova la 7 septembrie 1940 Lege 348/2006
18. 609/24.09.2007 L250/27.03.2007 Proiect de Lege privind statutul ofițerilor de informații la comisii
19. 688/18.09.2006 L422/02.05.2006 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.9/1998 privind acordarea de compensații cetățenilor români pentru bunurile trecute în proprietatea statului bulgar în urma aplicării Tratatului dintre România și Bulgaria, semnat la Craiova la 7 septembrie 1940, republicată Lege 403/2006
20. 721/09.10.2006 L874/02.11.2006 Propunere legislativă privind modificarea Legii 504/11 iulie 2002, Legea audio-vizualului respinsă
definitiv
21. 800/01.11.2006 L568/20.06.2006 Proiect de Lege privind reorganizarea și funcționarea Academiei Oamenilor de Știință din România Lege 31/2007
22.   L890/14.11.2006 Propunere legislativă pentru abrogarea Legii nr.556/2004 privind înființarea Institutului Revoluției Române din Decembrie 1989 retrasă
de către inițiator
23. 893/17.12.2007 L642/04.09.2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv
24. 914/19.12.2007 L459/12.06.2007 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997 respins
definitiv
25.   L915/04.12.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.269/2003 privind Statutul Corpului diplomatic și consular al României retrasă
de către inițiator
26.   L916/04.12.2007 Propunere legislativă privind organizarea serviciului extern al diplomației române retrasă
de către inițiator
27. 925/04.12.2006 L664/05.09.2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Decretului-lege nr.118/1990 republicat privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri respinsă
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 mai 2019, 13:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro