Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Mihai Alexandru Voicu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Mihai Alexandru VOICU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 15/04.02.2008 L564/11.09.2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului Lege 35/2008
2. 42/14.02.2007 L234/23.03.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii învățământului nr.84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare Lege 160/2007
3. 55/19.02.2007 L322/25.04.2007 Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Interceptarea Comunicațiilor respinsă
definitiv
4. 56/19.02.2007 L323/25.04.2007 Propunere legislativă "Legea securității naționale a României" respinsă
definitiv
5. 57/19.02.2007 L324/25.04.2007 Propunere legislativă privind activitatea de informații, contrainformații și de protecție respinsă
definitiv
6. 58/19.02.2007   Propunere legislativă privind statutul profesional și de carieră al ofițerilor de informații procedură legislativă încetată
7. 59/19.02.2007 L325/25.04.2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului Român de Informații respinsă
definitiv
8. 60/19.02.2007 L326/25.04.2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului de Informații Externe respinsă
definitiv
9. 98/03.03.2008 L800/06.11.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.10 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsă
definitiv
10. 364/07.05.2007 L94/06.02.2007 Propunere legislativă privind Autoritatea Electorală respinsă
definitiv
11. 379/25.04.2006 L675/23.11.2005 Propunere legislativă "Codul electoral" respinsă
definitiv
12. 483/17.05.2006 L9/02.02.2006 Propunere legislativă "Legea farmaciei" Lege 266/2008
13. 524/03.09.2008 L269/22.04.2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea art.29 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.1/1991 și ale Legii nr.169/1997 Lege 261/2008
14. 609/24.09.2007 L250/27.03.2007 Proiect de Lege privind statutul ofițerilor de informații la comisii
15. 624/08.10.2008 L559/23.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.26/1990 privind registrul comerțului și a Legii camerelor de comerț din România nr.335/2007 respinsă
definitiv
16. 893/17.12.2007 L642/04.09.2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv
17. 904/22.11.2006 L878/07.11.2006 Propunere legislativă pentru alegerea reprezentanților României în Parlamentul European Lege 33/2007
18. BP456/08.05.2008 L495/01.01.2008 Propunere legislativă privind cimitirele și serviciile funerare la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 19:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro