Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Iulian Cristache Versiunea pentru printare

Iulian CRISTACHE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în sep. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din sep. 2013
 - până în oct. 2016
 
independent  - din oct. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în sep. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2013
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în iun. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din oct. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru românii de pretutindeni (din iun. 2014)
Comisia pentru sănătate publică (până în noi. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 63, din care 18 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 8:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro