Ștefan BURLACU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în iun. 2015
 
independent  - din iun. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar național democrat - până în dec. 2015 Vicelider - din sep. 2014
 - până în dec. 2014
   Lider - din dec. 2014
 - până în oct. 2015
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din iul. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru afaceri europene
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic - Vicepreședinte (feb. - sep. 2014)
Comisia pentru industrii și servicii (oct. 2013 - feb. 2014)
Comisia pentru sănătate și familie (apr. - oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - din iun. 2014 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan  Vicepreședinte