Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-prezent > Senatul > George Crin Laurențiu Antonescu Versiunea pentru printare

George Crin Laurențiu ANTONESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-prezent

SENATOR - Președintele Senatului - până în mar. 2014
ales senator în circumscripția electorală nr.36 TELEORMAN, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2014 - Președinte - până în mar. 2014
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2014)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României (până în mar. 2015) - Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:9 (în 8 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 2 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 30 iulie 2016, 16:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro