Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Daniel Ilușcă Versiunea pentru printare

Daniel ILUȘCĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.38 TULCEA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Secretar
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 - Chestor
 feb. - sep. 2007  - din apr. 2007

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din apr. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din mar. 2005)
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în oct. 2005)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în iun. 2005)

Comisii de ancheta comune
Comisia comună parlamentară de anchetă care să verifice informațiile furnizate cu privire la interceptarea comunicațiilor

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Bahrein 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:8 (în 8 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 24, din care 7 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 9:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro