Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Ioan Deneș Versiunea pentru printare

Ioan DENEȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.6 BISTRIȚA-NĂSĂUD, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în mar. 2014
PSD-Partidul Social Democrat - din mar. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în mar. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2014 Secretar - din apr. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului - Secretar (din feb. 2015)
Comisia pentru dezvoltare și strategie economică
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în mar. 2014)
Comisia pentru românii de pretutindeni (mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 97, din care 19 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 0:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro