Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Mircea Dan Geoană Versiunea pentru printare

Mircea Dan GEOANĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR - Presedintele Senatului - până în iul. 2012
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ, colegiul uninominal nr.5
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2011 - feb. 2012 - Președinte - până în noi. 2011
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în noi. 2011
 
independent  - din noi. 2011

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - până în noi. 2011
Senator neafiliat - din noi. 2011

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:686 (în 56 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 33, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 mai 2019, 19:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro