Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > László Borbély Versiunea pentru printare

BORBÉLY László
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.28 MUREȘ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2003 - feb. 2004 - Secretar
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 sep. - dec. 2004 - Chestor
 feb. - sep. 2004 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru  Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:58 (în 48 sedinte)
Declaratii politice:10 (din care una consemnata conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 16, din care 8 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 20:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro