Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
oana.bulai@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Oana-Gianina Bulai > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Oana-Gianina BULAI
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 23 august 1980, Roman, județul Neamț;
  • Stare civilă: necăsătorită, 1 copil

 

Studii și specializări

  • 2017 - SC Expert Aktiv Group - Certificat de absolvire a programului de perfecționare pentru ocupația de manager
  • 2017 - SC Expert Aktiv Group - Certificat de participare program practica funcției de administrator public
  • 2008 - 2010 - Universitatea Petre Andrei Iași - Master în Psihologie politică și leadership în administrație
  • 2009 - Human Point SRL - Certificat de absolvire a programului de Formator
  • 1999 - 2003 - Facultatea de drept „Nicolae Titulescu” - Diplomă de licență - Științe Administrative - specializare Administrație Publică
  • 1995 - 1999 - Colegiul Național Roman Vodă - Roman - Diplomă de Bacalaureat

 

Activitate profesională

  • Decembrie 2020 - prezent - Deputat ales în Circumscripția electorală nr.29 - NEAMȚ
  • Noiembrie 2019 - Noiembrie 2020 - Manager de proiect „VIITORUL EȘTI TU!”
  • Martie 2018 - Noiembrie 2019 - Consilier de Stat în cadrul aparatului propriu de lucru al Prim-Ministrului
  • Martie 2017 - Martie 2018 - Administrator public Consiliul Județean Neamț
  • Noiembrie 2016 - Martie 2017 - Consilier al Președintelui Consiliului Județean Neamț
  • Februarie 2012 - August 2016 - Director General SC Echipa OK SRL
  • Decembrie 2010 - Februarie 2012 - Director General SC City Net SRL
  • Februarie 2007 - August 2010 - Director General MMS SRL
  • August 2005 - Februarie 2007 - Consilier juridic SC Lider Construct Grup SRL

 

Funcții, activități într-un partid politic

  • Octombrie 2020 - prezent - Președinte interimar PSD Roman
  • Februarie 2020 - prezent - Vicepreședinte PSD Neamț

 

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • Ianuarie 2019 - Iunie 2019 - Președinte Consiliul de Administrație Salrom SA
  • Iulie 2016 - Octombrie 2016 - Consilier județean în cadrul Consiliului Județean Neamț
  • Iunie 2008 - Iunie 2012 - Consilier local - Primăria Municipiului Roman - Consiliul Local
08.07.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 26 iunie 2022, 21:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro