Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2000-2004 (sen.)
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Antonie Iorgovan Versiunea pentru printare

Antonie IORGOVAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004
data încetarii mandatului: 4 octombrie 2007 - decedat
înlocuit de: Daniel Savu

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2006 - Secretar - până în mar. 2006
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări
Comisia specială pentru modificarea și completarea Regulamentului Senatului - Vicepreședinte

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - până în oct. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din apr. 2007
 - până în oct. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania - până în oct. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - până în oct. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană - până în oct. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în oct. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:118 (în 82 sedinte)
Declaratii politice:4
Propuneri legislative initiate: 10, din care 5 promulgate legi
Membru în:2 comisii de mediere
Motiuni: 13

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 mai 2018, 19:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro