Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Iulian Bulai Versiunea pentru printare

Iulian BULAI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2018 - feb. 2019 - Secretar

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Vicelider - din feb. 2020
 - până în dec. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă
Comisia pentru afaceri europene (din sep. 2019)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (până în sep. 2019) - Vicepreședinte

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților privind modalitatea de încheiere a unor contracte de colaborare cu terțe persoane și a modului de angajare și efectuarea a cheltuielilor din bani publici în executarea contractelor de colaborare la Societatea Română de Televiziune

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în dec. 2020 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kârghâză - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan - până în dec. 2020

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:115 (în 85 sedinte)
din care declaratii politice:10
Luari de cuvânt în BP: 59 (în 35 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 152, din care 27 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 109
Motiuni: 14

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 iunie 2021, 12:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro