Tiberiu BĂRBULEȚIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.1 ALBA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din feb. 2007)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (dec. 2006 - feb. 2007)
Comisia pentru industrii și servicii (până în dec. 2006)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în iun. 2005 membru
Observator la Parlamentul European - până în dec. 2006 
- Grupul Alianța liberalilor și democraților pentru Europa
- Comisia pentru mediu, sănătate publică și siguranță alimentară
Membru al Parlamentului European (vezi fisa personala) - până în noi. 2007 
- Grupul Alianța liberalilor și democraților pentru Europa

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - din apr. 2007