Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.cristianburlacu.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Cristian-Ion Burlacu Versiunea pentru printare

Cristian-Ion BURLACU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.1

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal - până în oct. 2009
 
independent  - din oct. 2009
 - până în ian. 2010
PDL-Partidul Democrat Liberal - din ian. 2010

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2009
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din oct. 2009
 - până în noi. 2009
  - din ian. 2010

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din oct. 2011)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (mar. - oct. 2011)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (dec. 2010 - mar. 2011)
Comisia pentru industrii și servicii (până în dec. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:46 (în 44 ședințe)
Declarații politice:40 (din care 23 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 33, din care 3 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 63
Motiuni: 9

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro