Cristian-Ion BURLACU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în oct. 2009
 
independent  - din oct. 2009
 - până în ian. 2010
PDL-Partidul Democrat Liberal - din ian. 2010

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2009
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din oct. 2009
 - până în noi. 2009
  - din ian. 2010

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din oct. 2011)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (mar. - oct. 2011)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (dec. 2010 - mar. 2011)
Comisia pentru industrii și servicii (până în dec. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda - din mar. 2010