Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.cristianburlacu.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Cristian-Ion Burlacu > motiuni Versiunea pentru printare

Cristian-Ion BURLACU
Motiuni semnate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Educația sub cenzura Ecaterinei Andronescu - istoria se repetă Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 1 / 17-02-2009 suspendată
2. Educația sub cenzura Ecaterinei Andronescu - istoria se repetă Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 2 / 15-04-2009 respinsa
3. Agricultura și dezvoltarea rurală - spre dezastru Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 3 / 27-04-2009 respinsă
4. Marea păcăleală PDL-PSD 124 senatori și deputați PNL și UDMR 1 / 04-05-2009 respinsă
5. Dumneavoastră ați promis, noi plătim. Spuneți-ne adevărul! Grupurile parlamentare ale PNL și UDMR 4 / 10-06-2009 respinsă
6. Noul FSN a trântit cercetării românești ușa în nas Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 5 / 15-06-2009 respinsă
7. Guvernul PDL-PSD a hotarat:"Decat munca fara rost, mai bine putin si prost" deputați și senatori PNL, UDMR 2 / 17-09-2009 respinsă
8. Dăunătorii USL distrug agricultura deputați ai Grupului Parlamentar al PDL 2 / 02-10-2012 respinsă
9. Guvernul USL - "frâna de motor" a bugetului. deputați ai Grupului Parlamentar al PDL 4 / 15-10-2012 respinsă


Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iulie 2017, 13:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro