Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Paula Maria Ivănescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Paula Maria IVĂNESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 1/25.01.2007 L203/01.03.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii Contenciosului Administrativ nr.554/02.12.2004 Lege 262/2007
2. 17/05.02.2007 L213/16.03.2007 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.55/2005 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.68/2004 privind unele măsuri în domeniul învățământului, aprobată prin Legea nr.365/2005 respinsă
definitiv
3. 36/12.02.2007 L863/31.10.2006 Propunere legislativă privind înființarea adăposturilor și a centrelor de urgență respinsă
definitiv
4. 180/14.04.2008 L948/18.12.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, cu modificările și completările ulterioare Lege 218/2008
5. 276/10.04.2006 L100/02.02.2006 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.44/1994 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război respinsă
definitiv
6. 325/02.05.2007 L87/06.02.2007 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.578/2004 privind acordarea unui ajutor lunar pentru soțul supraviețuitor Lege 255/2007
7. 380/17.06.2008 L137/12.02.2008 Proiect de Lege pentru abrogarea art.2141- 2143din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
8. 405/17.06.2008 L111/05.02.2008 Proiect de Lege privind instituirea pensiei de fidelitate pentru cercetătorii științifici din sistemul Academiei Române respins
definitiv
9. 476/17.10.2005 L663/21.11.2005 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Bătrâni, județul Prahova Lege 401/2005
10.   L478/01.01.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Codului fiscal din 22/12/2003 respinsă
11.   L479/03.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății respinsă
12. 552/05.09.2007 L644/05.09.2007 Propunere legislativă pentru modificarea art.49 din Legea nr. 96/2006 privind Statutul deputaților și senatorilor Lege 385/2007
13. 570/10.09.2007 L302/17.04.2007 Propunere legislativă pentru modificarea art. 2 din Legea 329/2003 privind exercitarea profesiei de detectiv particular respinsă
definitiv
14. 580/12.09.2007 L565/04.09.2007 Proiect de Lege pentru modificarea art. 77 din Legea nr.7/2006 privind Statutul funcționarului public parlamentar Lege 287/2007
15.   L635/04.11.2008 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie 1945 din motive etnice retrasă
de către Senat
16. 853/13.11.2006 L701/05.09.2006 Propunere legislativă pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.42 din 29.01.2004 privind organizarea activității veterinare aprobată prin Legea nr. 215 din 27.05.2004 publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I nr. 531 din 14 iunie 2004 respinsă
definitiv
17. 893/17.12.2007 L642/04.09.2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv
18.   BP75/13.02.2007 Propunere legislativă pentru completarea art.113 din Legea nr.128 din 12/07/1997 privind Statutul personalului didactic retrasă
de către Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 6:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro