Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Senatul > Ion Ganea Versiunea pentru printare

Ion GANEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.38 TULCEA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2017 - feb. 2018 - Secretar

Formatiunea politica:
PMP-Partidul Mișcarea Populară - până în mai 2018
 
independent  - din mai 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară - până în mai 2018 Vicelider - până în sep. 2017
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mai 2018

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 57, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 20:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro