Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Mihail Nică Versiunea pentru printare

Mihail NICĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.20 GORJ
pe listele Convenției Democrate Române
data încetarii mandatului: 4 septembrie 2000 - demisie
înlocuit de: Grigore Muru

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist - până în sep. 2000 Secretar - până în feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională - Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din feb. 1997
 - până în sep. 2000
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania - din feb. 1997
 - până în sep. 2000

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:111 (în 86 sedinte)
Declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 8
Întrebari si interpelari: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 11:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro