Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Cristian-Sorin Dumitrescu Versiunea pentru printare

Cristian-Sorin DUMITRESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 VRANCEA, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2015 - Vicepreședinte
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din dec. 2014)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României (din mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:46 (în 15 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 31, din care 9 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 15:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro