Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Marinel Burduja Versiunea pentru printare

Marinel BURDUJA
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.28 NEAMT
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 10 october 1991 - resignation - HCD nr.19/1991

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Standing committees - joint
Committee for Foreign Policy

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Australia - until oct. 1991
 Friendship parliamentary group with Canada - until oct. 1991
 Friendship parliamentary group with State of Israel - until oct. 1991
 Friendship parliamentary group with Hellenic Republic - until oct. 1991
 Friendship parliamentary group with Portuguese Republic - until oct. 1991
 Friendship parliamentary group with Republic of Korea - until oct. 1991

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 8 august 2022, 18:53
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro