Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Mircea Bucur Versiunea pentru printare

Mircea BUCUR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.34 SIBIU

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în mai 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în mai 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2001

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (oct. 2001 - noi. 2004)
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (până în sep. 2001)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:5 (în 5 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 9, din care 2 promulgate legi
Membru în:5 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 5:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro