Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Lia Ardelean > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Lia ARDELEAN
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 20.01.1959, Arad
  • Starea civilă: necăsătorită, 1 copil Ardelean Mihai (7.11.1985, student)

Studii și specializări

  • 1982 - Facultatea de Tehnologie Chimică Timișoara, inginer chimist
  • prezent - studentă anul III, Facultatea de Contabilitate și Informatică de Gestiune, Arad

Activitate profesională

  • 10.08.1982-01.12.1982 - inginer stagiar Intrep. Lianti, Deva
  • 01.12.1982-01.04.1988 - inginer IEIAMC, Arad
  • 01.04.1982-01.12.1990 - inginer principal IJPIPI, Arad
  • 01.12.1990-01.11.1992 - laborant principal Lic. Industrial nr.12 Arad
  • 01.11.1992-01.06.1993 - laborant principal Universitatea "Aurel Vlaicu", Arad
  • 01.06.1993-prezent - asociat unic, director SC "Lia Ardelean SRL"

Funcții, activități într-un partid politic

  • ian 1996-prezent membru PUR social-liberal
  • mai 1997-prezent președinte PUR social-liberal, filiala Arad

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • 06.06.2004-prezent - consilier Consiliul Județean, Arad; președinte comisie

Funcții, activități în alte organizații naționale

  • 03.03.2004-prezent - membru CNIPMMR, filiala Arad
13.12.2004

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 aprilie 2019, 6:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro