Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Eugen Chebac Versiunea pentru printare

Eugen CHEBAC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.18 GALAȚI, colegiul uninominal nr.3

Formațiunea politică:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în sep. 2013
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din sep. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în sep. 2013 Vicelider - din apr. 2013
 - până în sep. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2013
 - până în feb. 2016
 Vicelider - din feb. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016 Vicelider - până în sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului - Vicepreședinte (din iun. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:4 (în 4 ședințe)
Declarații politice:3 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 42, din care 4 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 50
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 30 martie 2017, 23:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro