Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2000-2004 (sen.)
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Alexandru Athanasiu > motiuni Versiunea pentru printare

Alexandru ATHANASIU
Motiuni semnate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Agricultura - în pragul demarării declinului 36 senatori PSD  04-04-2005 respinsă
2. Dictatura și incompetența Guvernului Tăriceanu împotriva integrării europene a României. 133 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D. 1436 / 16-06-2005 respinsă
3. Anti-reforma sănătății. 160 senatori și deputați aparținând Grupurilor prlamentare P.S.D. și P.R.M.  15-02-2006 respinsă
4. Gripa lui Flutur senatori ai grupului parlamentar PSD  25-05-2006 respinsă
5. Sistemul sanitar în viziunea Guvernului de dreapta - reforma sanitară, marea păcăleală! senatori ai grupurilor parlamentare PSD și PRM  07-06-2006 respinsă
6. Guvernul Tăriceanu - Fapte și Minciuni 123 deputați și senatori PSD  21-06-2006 respinsă
7. Minciuna - adevărul justiției Macovei 55 senatori aparținând grupurilor parlamentare ale PRM și PSD  08-02-2007 adoptată
8. Falimentul învățământului și cercetării românești 69 senatori PSD, PRM și PC  14-03-2007 respinsă
9. Stop degradării nivelului de trai! Stop iresponsabilității din sectorul energetic! 41 de senatori PSD și PC  20-02-2008 adoptată


Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 iunie 2018, 16:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro