Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Titu Nicolae Gheorghiof Versiunea pentru printare

Titu Nicolae GHEORGHIOF
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Chestor
 sep. - dec. 1999 

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Lider - din sep. 1997
 - până în sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (feb. - sep. 2000)
Comisia pentru industrii și servicii (până în sep. 1999)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - din feb. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din noi. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:24 (în 22 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 16:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro