Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
motions
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Dumitru Mocanu Versiunea pentru printare

Dumitru MOCANU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.7 BOTOSANI
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Political party:
 
FDSN-Democratic National Salvation Front - until jul. 1993
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania - since jul. 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Standing committees
(since nov. 1993)

Parliamentary activity in figures:
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 20 may 2019, 13:26
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro