Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Dan Nicolae Versiunea pentru printare

Dan NICOLAE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 12 martie 1992 - demisie - HS nr.11/1992
înlocuit de: Ion Rădăcină

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în mar. 1992 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în mar. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în mar. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în mar. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în mar. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro