Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Laurențiu Chirvăsuță Versiunea pentru printare

Laurențiu CHIRVĂSUȚĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2016 - Secretar
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 

Formatiunea politica:
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - până în iun. 2016
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2016 Vicelider - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în iun. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:14 (în 14 sedinte)
Declaratii politice:11 (din care 11 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 3 (în 3 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 28, din care 7 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 25

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 noiembrie 2017, 7:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro