Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
1996-2000 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Teodor Viorel Meleșcanu Versiunea pentru printare

Teodor Viorel MELEȘCANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscripția electorală nr.31 PRAHOVA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2007 - Vicepreședinte - până în apr. 2007
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din apr. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă
Subcomisia pe problemele românilor din afara granițelor
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (oct. 2005 - apr. 2007)

Comisii permanente comune
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă pentru investigarea afirmațiilor cu privire la existența unor centre de detenție ale CIA sau a unor zboruri ale avioanelor închiriate de CIA pe teritoriul României

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania 
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:782 (în 86 ședințe)
Declarații politice:4
Propuneri legislative initiate: 26

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 25 aprilie 2014, 1:11
Telefoane (centrala): 021 316 0300, 021 414 1111
E-mail: webmaster@cdep.ro