Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Cezar Cioată Versiunea pentru printare

Cezar CIOATĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.9

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în feb. 2013
PC-Partidul Conservator - din feb. 2013
 - până în mai 2013
 
independent  - din mai 2013
 - până în dec. 2015
PSD-Partidul Social Democrat - din dec. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în feb. 2013
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din feb. 2013
 - până în feb. 2013
Grupul parlamentar Democrat Popular - din feb. 2013
 - până în mai 2013
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din mai 2013
 - până în noi. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic - Vicepreședinte (din sep. 2014)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în feb. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:25 (în 21 sedinte)
Declaratii politice:14 (din care 7 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 58, din care 16 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 37
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 septembrie 2017, 6:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro