Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
motions
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Constantin Moldovan Versiunea pentru printare

Constantin MOLDOVAN
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.7 BOTOSANI
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992
end of the mandate: 9 september 1996 - resignation - HS nr.24/1996
replaced by: Constantin Lungu

Political party:
 
PRM-Great Romania Party - until sep. 1994
 
independent  - since sep. 1994

Parliamentary group:
-

Standing committees
(since nov. 1994)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 2
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 3 october 2022, 23:32
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro