Traian-Neculaie RÂNJA
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

DEPUTY
Constituency no.24 IASI

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group National Peasant Christian and Democratic Party Civic-Ecologist 

Standing committees
Committee for Economic Policy, Reform, and Privatization (since feb. 1998) - Vice-Chairperson
Committee for Economic Policy, Reform, and Privatization (until feb. 1998)

Groupes parlementaires travaillants
(since nov. 1999) - Chairperson

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Kingdom of Sweden - since nov. 1997
 Friendship parliamentary group with Republic of Argentina - since feb. 1997